Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

- Termín: 20.1. - 24. 1. 2020

- Kopii Karty pojištěnce předat do ČT(16.1.) třídní učitelce

- Sraz 7:20, odjezd v 7:30 hod. – z parkoviště u MŠ

- Návrat v 12:30 – 13:00 hod., následuje oběd a odchod dětí do ŠD (suchý oděv), ostatní odcházejí domů.

- Lyže a snowboardy zůstávají uloženy na Trojáku, boty si berou děti domů na vysušení.

- Do autobusu je nutno mít 2 igelit. sáčky denně.

- Žáci 5.A, 5.B a 3.A nastupují do malého autobusu, ostatní do velkého

- Pedagogický dozor zajišťuje Mgr. Polová – informujte v případě onemocnění dítěte na tel. 775 310 271

 

Prosba na rodiče: Děti by si měly své věci umět poznat, případně prosím zajistěte jejich podepsání.

Jako každoročně i letos se na naší škole konala Olympiáda v českém jazyce, které se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků. Olympiáda se skládá z mluvnických úkolů a z části slohové.

Letošní  řešitelé byli úspěšní a s úkoly se poprali velmi dobře. K nejúspěšnějším patří:

1. Novotná Andrea 9. A
  Coufalová Aneta 8. A
2. Třasoňová Natálie 9. A

Žákyně, které získaly největší počet bodů (shodný, tedy máme 2 první místa), postupují do okresního kola a budou naši školu reprezentovat dál.

Všem blahopřejeme!

V rámci školního projektu „Pomáháme“ se žáci 9. B rozhodli podpořit činnost Českého národního registru dárců kostní dřeně, což je jeden z nejefektivnějších registrů na celém světě. Pokud vám možnost nějakým způsobem pomoci nemocným lidem (a zejména nemocným dětem) není lhostejná, podívejte se na www.kostnidren.cz či další odkazy

Děkujeme, 9.B

Číst dál...

Vážení rodiče, ráda bych se s Vámi podělila o radost, kterou mi letos udělali žáci společně se svými třídními učiteli. Naše škola každoročně připravuje projektové dny pro naše děti. Letos však naši žáci v rámci celoškolního projektu připravili řadu krásných akcí, věcí, dárečků, prožitků a chvilek pro druhé. Třídní kolektivy hledaly způsoby, jak pomoci druhým. Některé našly inspiraci po konzultaci s Odborem sociální péče města Kroměříže. V naší galerii můžete shlédnout prezentace jednotlivých tříd a skupin, které si žáci připravili na společnou mezitřídní konferenci, jejímž cílem bylo seznámit zástupce všech tříd vzájemně s tím, co dobrého se podařilo vykonat. Každý zástupce odprezentoval aktivity své třídy a zárověň přenese informace z konference svým spolužákům. Na adresu školy již nyní přišlo několik poděkování za výborný nápad a především za radost, kterou děti rozdávaly například v domovech seniorů, nemocnici, rehabilitačních centrech a v charitě. Moc se mi líbilo, že děti si uvědomily, že radost udělaná druhým je vlastně i jejich radostí.

Mgr. Petra Fečková

 

Prezentace a fotografie z projektu:

1.B, 2.C (pdf)

1.D (pptx)

3.A (pdf)

3.B (pdf)

3.C (pdf)

4.A, 4.B, 4.C (pdf)

5.A, 5.B (pptx)

6.A (pptx)

6.B (pptx)

7.A, 9.A (pptx)

7.B (pptx)

8.A (pptx)

8.B (pptx)

9.B (pptx)

Žáci fyzikálního praktika zahájili začátkem října sérii návštěv v dílnách Centra odborné přípravy technické v Kroměříži. Praktické činnosti žáků pod odborným vedením mistrů této střední školy se budou týkat strojařiny, elektrotechniky a opravářských automobilových oborů.

Hned napoprvé jsme si úspěšně vyzkoušeli práci s klasickým strojařským nářadím a odnesli si vlastnoručně opracovaný kovový výrobek, viz. fotogalerie školy

Scroll to top