Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

V pátek 10. května uspořádali studenti Vyšší odborné školy potravinářské a Střední průmyslové školy mlékárenské Kroměříž pro členy školního parlamentu naší školy workshop zaměřený na sběr a třídění hliníku. Cílem bylo předat žákům poutavou formou základní informace o významu hliníku a také o nutnosti a způsobu jeho třídění a recyklace.

Studenti našim žákům vysvětlili, jak hliník vzniká, zmínili energetickou náročnost jeho výroby ve srovnání s nízkou energií potřebnou pro jeho recyklaci a v praktické části naučili žáky správně hliník separovat. V závěru dopoledne děti odcestovaly do roku 2050, kdy hliník už není z čeho vyrábět, a nabízely své nápady v „živém vstupu“ regionálního rádia.

Členové školního parlamentu se budou snažit nejen získané informace a dovednosti plně využít, ale také šířit je dál mezi ostatní žáky školy.

Mise hliník, jak si středoškoláci říkají, si dala za cíl šířit osvětu mezi dětmi i veřejností a současně nabídnout občanům Kroměříže možnost hliník separovat. Studenti vyrobili výrazně zelené sběrné boxy a umístili je na určená místa, kam mohou lidé vytříděný hliník nosit. Kromě naší školy se jedná např. o Knihovnu Kroměřížska, Mateřské centrum Klubíčko, Prima obchůdek ve Štěchovicích nebo prodejnu Tradiční venkov na Velehradské ulici.

Projekt je realizován v rámci programu Světová škola společnosti Člověk v tísni, ADRA a dalších neziskových organizací. Světová škola je místem, kde se studenti pod vedením týmu učitelů zabývají aktivně světovým děním, identifikují místní problémy s globálním přesahem a usilují o jejich řešení. VOŠP a SPŠM Kroměříž věří, že tento titul jako první v Kroměříži získá v červnu na Summitu Světových škol v Praze. Budeme jim držet palce!

 

 

 

Scroll to top