Vážení rodiče,

od jara 2014 budeme aplikovat do jednotlivých tříd v ZŠ Zachar, Kroměříž program MISP (Massage in Schools Programme) - Masáže ve školách /masáže děti dětem/ - aktivizační cvičení.

Masáže ve školách přinášejí dětem to, co nám bytostně všem chybí - dotek. Program MISP je založený na vzájemném masírování běžně oblečených dětí - v oblasti zad, hlavy, týlu a rukou - pod dohledem dospělé osoby. Děti se učí jednoduchou masážní soustavu (rutinu) a doplňkově další hravé masážní prvky, které budou dále s paní učitelkou využívat. Je dokázáno, že praktikování masáží u dětí snižuje stres, zvyšuje šanci na lepší koncentraci při výuce a zároveň kvalitnější odpočinek. Program MISP je bezpečná a účinná forma pro zdravý rozvoj osobnosti dítěte a přispívá také k harmonizaci vztahů v kolektivu školní třídy.

Program MISP byl založen v roce 2000. Postupně byl ověřen a dnes je praktikován již v 38 zemích celého světa.

Aplikování programu MISP ve školách je možné pouze certifikovaným instruktorem MISP - tři zavádějící lekce po 10,- Kč, tj. 30,-Kč. Ve Vaší škole bude aplikaci provádět certifikovaná instruktorka MISP Mgr. Simona Polová.

Pro více informací o programu MISP můžete navštívit naše webové stránky

www.misa-cz.com a www.misp.cz.