.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

"Poezie je způsob, jakým se řeč stává hudbou." - E. A. Poe

Poezie je krásná forma vyjádření. Žádný jiný druh literatury nevytváří takové množství pocitů a emocí jako abstrakce poezie.

V úterý 23. dubna 2024 se v ZUŠ Uherském Brodě konalo krajské kolo postupové přehlídky dětských recitátorů DĚTSKÁ SCÉNA 2024. Nejlepší interpreti básní či prózy poměřili své schopnosti a soupeřili o postup do celostátního kola dětských recitátorů. Naši školu ZŠ Zachar Kroměříž reprezentoval ve 2. kategorii Leszek Przepiórka Čevela s textem Popelnice od Zbyňka Malinského. Odborná porota ocenila jeho přirozený výkon a schopnost uchopit text a tvořivě ho interpretovat zlatým diplomem a Leszek bude reprezentovat Zlínský kraj v celostátní soutěži. Celostátní přehlídka dětských recitátorů je přehlídka a dílna nejzajímavějších a nejinspirativnějších vystoupení dětských sólových recitátorů z celé ČR.

Leszkovi přejeme hodně štěstí v celostátní soutěži, která se bude konat ve dnech 7. - 9. 6. 2024 ve Svitavách.

Scroll to top