Organizace UNESCO společně s IMU (International Mathematical Union) vyhlašuje každý rok  na den 14. března MEZINÁRODNÍ DEN MATEMATIKY. Den byl vybrán proto, že datum v pořadí „měsíc, den“- tedy „3,14“ připomíná slavné Ludolfovo číslo π. Ten den si mohou přijít na své i fyzikové, protože je to den, kdy se narodil Albert Einstein (* 14. 3. 1879).

Žáci naší školy se připojili k této mezinárodní výzvě, řešili různé hlavolamy a rébusy, tedy úkoly nejen rozvíjející matematické dovednosti, ale také podporující logické myšlení a kreativitu. Cílem bylo spojit matematiku s radostí ze hry a zažít aspoň drobný úspěch.

Výslovnost řeckého písmene pí se v angličtině podobá výslovnosti slova pie (koláč), a proto je akce výzvou i pro šikovné cukráře. O originální překvapení v podobě dortu s matematickou tématikou se letos postarala třída 7. C.